Który alkomat jest najdokładniejszy

Alkomat to takie urządzenie, które powinno znajdować się na wyposażeniu każdego kierowcy, który często sięga po procentowe trunki. Decydując się na zakup warto wybrać takie urządzenie, które będzie najbardziej odpowiednie, a jego wyniki będą w pełni wiarygodne. Jaki miernik trzeźwości jest najlepszym wyborem?

Alkomat a bezpieczeństwo na drodze

Zakup alkomatu to bardzo dobra decyzja dla tych wszystkich kierowców, którzy często borykają się z dylematem czy po zakrapianej imprezie mogą wsiąść za kierownicę swego samochodu. Urządzenie to pozwala bowiem sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu zawsze wtedy, gdy jest taka potrzeba.

Korzystając z tego urządzenia można zawsze mieć stuprocentową pewność, że prowadzimy samochód w stanie trzeźwości i tym samym nie narażamy siebie oraz pozostałych uczestników ruchu na nieszczęśliwy wypadek.

Jak działa alkomat?

Miernik trzeźwości to takie urządzenie, którego zadaniem jest określenie ilości alkoholu we krwi na podstawie analizy wydychanego powietrza. Wysokość promili jest ustalana w procentach na zasadzie poboru powietrza na sensor, który to zmienia swoją oporność pod wpływem oparów alkoholu i podaje wynik, który to jest przekształcany na wartości dziesiętne. Każdy wysokiej jakości alkomat zapewnia bardzo dokładne pomiary, bez względu na siłę z jaką powietrze jest wdmuchiwane do wnętrza.

Jaki alkomat jest najlepszym wyborem?

Obecnie na rynku wybór alkomatów jest bardzo duży. Które urządzenie zatem wskazuje najbardziej wiarygodne wyniki?

Alkomaty elekrochemiczne z atestem to niezawodne urządzenia nowej generacji, które mają wbudowany wysokiej jakości czujnik elektrochemiczny, który pozwala na bardzo dokładny pomiar ilości molekuł alkoholu, zawartych w wydychanym powietrzu. Ich odczyt jest bardzo obiektywny. Te niezawodne mierniki reagują tylko i wyłącznie na alkohol z wykluczeniem innych pokarmów na przykład w postaci papierosów. Z takich alkomatów wszystkie korzystają służby mundurowe oraz właściciele wielu przedsiębiorstw.

Bardzo dobrym wyborem są także alkomaty z sensorem spektrofotometrycznym. Co prawda są one najdroższe, ale obrazują bardzo dokładne wyniki. Do działania wykorzystują one infraczerwień. Wyniki pomiarów wykonywanych za pomocą tych alkomatów bardzo często są wykorzystywane w sprawach sądowych.

Na rynku dostępne są także dostępne alkomaty półprzewodnikowe, ale urządzenia te są najmniej precyzyjne. Są one przeznaczone dla indywidualnych osób, które często sięgają po alkohol, a nie chcą łamać przepisów ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here