Monitoring GPS Aut

Monitoring aut GPS to jedno z najlepszych rozwiązań w zakresie ochrony auta. Małe i niepozorne urządzenie pozwala nam monitorować samochód w czasie rzeczywistym z bardzo dużą dokładnością. Ten system bezpieczeństwa jest również ostatnią deską ratunku, gdy wszystkie inne blokady czy zabezpieczenia zawiodą, a nasz samochód zostanie skradziony. Dzięki monitoringowi GPS wielu kierowców odzyskało swoje skradzione samochody, co czyni ten system bardzo efektywnym i korzystnym rozwiązaniem. W dalszej części tekstu odpowiadamy na pytania — czym jest monitoring GPS, na jakiej zasadzie działa, jakie są jego korzyści oraz czy warto go montować w swoich samochodach. Wszystkie informacje, wskazówki i porady później.

Czym jest monitoring GPS?

Monitoring GPS to system, który umieszcza się w samochodach i służy on do ich śledzenia. Jest to jedna z najskuteczniejszych broni przed złodziejami. Monitoring taki umożliwia zlokalizowania auta z dokładnością do kilku metrów, dzięki czemu po poznaniu lokalizacji nie będziemy mieli problemu z jego odnalezieniem. Na rynku obecnych jest wiele wersji tych urządzeń. Do najpopularniejszych należą te, które możemy samodzielnie zakupić np. w sklepie elektronicznym i zamontować w samochodzie. Gdy nie będziemy potrafili zrobić tego osobiście, możemy poprosić o pomoc mechanika np. w warsztacie samochodowym. Montaż tego systemu nie wymaga ingerencji w układy samochodu, przez co jest nieinwazyjny.

Bardzo ciekawą alternatywą dla prywatnych systemów lokalizacyjnych GPS są firmy ochroniarskie, które oferują takie usługi. W tym przypadku otrzymujemy urządzenie, które umieszczamy w samochodzie od takiej firmy i to ona zajmuje się jego monitoringiem. W razie zagrożenia czy kradzieży firma po odebraniu zgłoszenia namierza taki samochód oraz wysyła swoją grupę interwencyjną, która odszukuje samochód. Takie rozwiązanie jest nieco bardziej kosztowne, gdyż wymaga najczęściej opłacania miesięcznego abonamentu, ale doskonale sprawdza się przy okazji drogich i luksusowych samochodów.

Jak działa monitoring GPS?

Działanie monitoringu GPS z pozoru jest proste, choć w rzeczywistości cały proces jest zaawansowany technologicznie. Urządzenie, które umieszczamy w samochodzie, składa się z kilku modułów. Do najważniejszych należy moduł GPS oraz moduł łączności. GPS przez cały czas pobiera dane z satelity o swoim położeniu. System monitoringu wysyła te dane przy pomocy karty SIM — takiej samej jak w telefonach komórkowych do internetu na stronę producenta. Urządzenia takie działają w ten sposób, że przez cały czas, umożliwiają nam zlokalizowanie samochodu. Jeśli zachodzi taka potrzeba, wystarczy, że zalogujemy się na odpowiednim serwisie i uruchomimy namierzanie samochodu. Na mapie jest on zlokalizowany, a my możemy poznać jego pozycję. Możemy również śledzić jego ruchy w czasie rzeczywistym. Aby system działał poprawnie, wymagany jest zasięg telefonii komórkowej. Biorąc pod uwagę, że 99, 9% terenu Polski jest pokryte zasięgiem, nie powinniśmy mieć problemu z namierzeniem takiego samochodu.

Korzyści monitoringu GPS

Monitoring GPS samochodów posiada bardzo wiele korzyści. Pierwsza z nich to skuteczność takiego monitoringu. Jego zasięg to 99, 9% obszaru Polski. Dzięki temu mamy pewność, że system ten działał będzie w każdych warunkach. Oprócz tego plusu, samochód możemy odzyskać po kradzieży — gdy tradycyjne środki ochrony nie zatrzymały przestępców. Bardzo ważny w tym elemencie jest fakt, iż monitoringu GPS złodzieje mogą po prostu nie zauważyć, gdyż nie jest on widoczny na pierwszy rzut oka. Dobrze ukryty może dostarczać cenne informacje o położeniu auta przez długi czas niezauważony. System ten nie jest też drogim systemem. Najtańsze modele możemy kupić już za kilkadziesiąt złotych, a w cenie kilkuset otrzymamy solidne urządzenie odporne na wstrząsy uznanych marek. Monitoring samochodów GPS może być również używany do monitorowania pracowników czy floty firmowej. Jeśli posiadamy własną firmę i samochody służbowe oraz chcemy wiedzieć, gdzie aktualnie przebywają pracownicy, warto wdrożyć taki system. Monitoring GPS we flocie firmowej to również cenne zabezpieczenie naszych pojazdów. W razie kradzieży auta z cenną zawartością będziemy mogli odzyskać ją w prostszy sposób niż tradycyjnymi środkami.

Czy warto stosować monitoring GPS?

Podczas poruszania tematu monitoringu GPS samochodów bardzo często pada pytanie, czy warto go stosować. Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Monitoring GPS jest prosty w zainstalowaniu, jest bardzo skuteczny i umożliwia odnalezienie drogich aut. Oprócz tych korzyści posiada również inne plusy, które wpływają w sposób istotny na bezpieczeństwo naszego pojazdu. Dzięki takiemu gadżetowi wiele osób odzyskało swoje samochody w sytuacjach, gdzie były one spisane już na straty. Jeśli posiadamy pewne obawy, warto poczytać opinie użytkowników, którzy posiadają takie nadajniki GPS. Przydatne będzie również porównanie podobnych produktów oraz opcji takich jak np. obsługa w firmie ochroniarskiej. Każda osoba z pewnością znajdzie najlepsze rozwiązanie dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here