diesel

Każdy, kto posiada samochód typu diesel (ale nie tylko), po pewnym czasie jego użytkowania, będzie musiał się zmierzyć z wymianą akumulatora. Dlaczego trzeba go wymieniać ?

Zazwyczaj dlatego, że z biegiem lat on słabnie. Objawia się to trudnościami z odpalaniem samochodu, szczególnie zimą, lub szybkie jego rozładowywanie, na przykład podczas słuchania muzyki w aucie, lub gdy zapomnimy wyłączyć świateł. Część akumulatorów, może przeżyć paręnaście lat, ale zazwyczaj wymienia się je po czterech lub pięciu latach.

Jeśli posiadamy diesla, wybór akumulatora nie jest taki prosty, jakim się wydaję

Jaki akumulator do diesla, taką frazę najczęściej wpiszemy w internet, próbując rozeznać się w temacie. Na pierwszy rzut oka, zobaczymy gigantyczny rozstrzał cenowy, od 150 do nawet 500 złotych. Akumulatory,szczególnie do diesla warto kupować nowe, prosto z serwisu, nigdy nie kupujmy używanych, ponieważ nie wiemy ile czasu nasz sprzedawca, korzystał z danego akumulatora. Cena jest oczywiście zależna od marki. Im marka bardziej prestiżowa, tym większa cena. Jednak nie zawsze marka równa się dobrej jakości. Na co zatem trzeba zwrócić uwagę gdy kupujemy akumulator Przede wszystkim na to by był idealnie dopasowanych do naszego typu samochodu.

akumulator do diesla

Jeśli wielkość i pojemność nie będzie się zgadzać, nic nam po naszym akumulatorze. Musimy zwrócić uwagę na jego pojemność, im większa, tym lepiej, bo na dłużej nam starczy. Oczywiście, każdy z nas ma ograniczony budżet, więc musimy podjąć decyzję czy chcemy zainwestować teraz, i kupić droższy, czy może troszkę oszczędzić i wymienić go znów za parę lat. Moim zdaniem opcja pierwsza jest lepsza, ponieważ oszczędzi nam to sporo pieniędzy, czasu a przede wszystkim nerwów.

Pojemność akumulatora sprawdza się po jego wadze, I tu znów zasada, im cięższy tym lepszy. Od czego to zależy ? Od wielkości ołowiawych płyt, na które dany akumulator się składa. Cena akumulatora zależy też od tego, czy kupujemy tym obsługowy czy bezobsługowy, a co za tym idzie, po pewnym czasie będziemy musieli uzupełnić elektrolity w nim zawarte, będziemy musieli je kupić, i nauczyć się je wlewać. Dlatego ja preferuje i polecam akumulatory bezobsługowe, które robią to same. Są droższe na polskim rynku, ale warto oszczędzić sobie dodatkowego stresu w tym temacie.

Pojemność natomiast mierzona jest w amperogodzinach, oznaczonych symbolem A, gdzieś na wierzchu akumulatora. Kupując, musimy też na to zwrócić uwagę, im więcej amperogodzin, tym dłużej będziemy jeździć na jednym sprzęcie. Standardem w dieslach jest kupowanie akumulatorów kwasowo-ołowiowy i właśnie takie rekomenduje kupować. Są one łatwo dostępne w każdym salonie, sklepie motoryzacyjnym, czy przez internet. Łatwo się je montuje i służą relatywnie długo. Ważny jest też prąd rozruchowy, zależy on w dużej mierze od naszego samochodu, ale może on być też wspomagany przez nasz akumulator, więc jeśli nasze auto ma problemy w odpalaniem, warto kupić taki akumulator, które będzie działać na prądzie wysoko rozruchowym.

jaki akumulator do diesla

Podsumowując, nie ma jednej dobrej recepty jaki akumulator d diesla kupić. Każdy konsument ma różne preferencje czy budżet. Trzeba pamiętać, że akumulator będzie się różnił w innych typach samochodów, różnych od diesla. Zależne jest też to, czy samochód jest hybrydowy czy też nie, oraz czy ma automatyczny zapłon, czy tradycyjny. Te wszystkie czynniki mają wpływ na to, jaki akumulator kupimy, ja ze swojej strony polecam ten kwasowo olejowy, jak najcięższy i z jak największą ilością amperogodzin.

Taki sprzęt będzie trochę droższy od tradycyjnego, lecz mim skromnym zdaniem, warto zainwestować raz, i cieszyć się dobrym akumulatorem na kolejne lata. warto zaznaczyć,że jeśli nie wymieniamy samochodu tak często, to przyjemność związana z wymienianiem akumulatora, prawdopodobnie przydarzy się nam raz lub dwa razy w życiu, czego wam oczywiście życzę.Mam nadzieję że artykuł pomógł w wyborze właściwego akumulatora. Szerokiej drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here