prawo jazdy kat b

Prawo jazdy pomaga nam, ułatwia nam życie. Pomaga nam poruszać się z punktu A do punktu B, jeśli nie chcemy jeździć autobusami miejskimi – samochody i posiadanie prawa jazdy jest wygodniejsze. Możemy kiedy chcemy pojechać gdzieś.
Przeważnie prawo jazdy robimy jeszcze przed ukończeniem osiemnastego roku życia. Możemy zacząć je robić na 3 miesiące przed ukończeniem osiemnastu lat.

Co musimy zrobić, aby móc przystąpić do kursu prawa jazdy i zdać pozytywnie egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego – potocznie mówi się WORD.
Jeśli czujemy się gotowi na prowadzenie auta, możemy przystąpić do kursu w wybranej przez nas szkole nauki jazdy.
Pamiętajmy, że prawo jazdy możemy zrobić w każdym wieku, nie musimy robić od razu kiedy prawnie już możemy. Możemy je zrobić w każdym wieku, nie ma limitu – od 18 roku życia możemy udać się do szkoły nauki jazdy na kurs i przejść pozytywnie egzaminy.

Od czego zacząć chcąc posiadać prawo jazdy kategorii B?

Jeśli jesteśmy na 3 miesiące przed ukończeniem osiemnastego roku życia i jesteśmy gotowi na naukę jazdy musimy udać się do Wydziału komunikacji w swoim mieście i złożyć wniosek o wydanie numeru PKK – jest to Profil Kandydata Kierowcy. Jeśli już go dostaniemy możemy pójść do wybranej przez siebie szkoły jazdy, wybrać swojego instruktora i zapisać się na kurs – można rozłożyć cenę kursu na raty przeważnie w każdej szkole nauki jazdy.
Najpierw musimy odbyć 30 godzin zajęć teoretycznych, w tym jest kilka godzin kursu z pierwszej pomocy.

Następnie przechodzimy do kursu praktycznego, polega on na jeździe z naszym instruktorem. Zapoznaje się wtedy z samochodem, na którym odbędziemy kurs i prawdopodobnie egzamin Państwowy.
Jeśli wstępnie wiemy już gdzie są światła, wszystkie potrzebne do jazdy pedały, jak przygotować się do jazdy – czyli podstawowe rzeczy – pojedziemy na plac manewrowy, na którym ćwiczyć będziemy ruszanie z miejsca.

pieniądze

Jeśli na placu manewrowym pójdzie nam dobrze i instruktor nam pozwoli – pojedziemy już na miasto (najczęściej w trakcie pierwszych dwóch godzin kursu instruktor zabiera nas na drogę).
Nie musimy się bać niczego ponieważ instruktor posiada dodatkowy komplet sprzęgła, gazu i hamulca żeby w razie czego mógł szybko zareagować.
Na kolejnych jazdach uczymy się kolejnych rzeczy, jazdę po łuku, parkowanie, wymijanie, no i oczywiście prawidłowej i bezpiecznej jazdy.

W czasie trzydziestu godzin jazdy musimy oswoić się z prowadzeniem samochodu, ograniczyć swój stres do minimum, aby w czasie egzaminu nie spanikować co powoduje większość błędów.
Zazwyczaj po 25 – 26 wyjeżdżonych godzinach nasza szkoła nauki jazdy przeprowadzi nam egzamin teoretyczny i praktyczny wewnętrzny.
Wszystko po to aby nas przygotować już do tego państwowego najważniejszego egzaminu.

Przeprowadza go zazwyczaj inny instruktor z tej samej szkoły jazdy i ocenia nas.
Jeśli zdamy egzaminy wewnętrzne zostaniemy wysłani do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego na egzamin teoretyczny i praktyczny państwowy, który zdając pozytywnie uzyskamy już prawo jazdy.
Na egzamin czeka się czasami bardzo długo – nie tyle co na teoretyczny ale na praktyczny dlatego możemy bezpośrednio przed egzaminem wykorzystać pozostałe jazdy lub wykupić dodatkowe godziny.

ile kosztuje prawo jazdy kat b

Teoretyczny przeprowadzany jest na komputerach w sali gdzie razem z nami zdaje jeszcze około 10 osób.
Jeśli uzyskamy potrzebną liczbę punktów, zobaczymy na wyniku końcowym – napis POZYTYWNY.
A wtedy możemy zapisać się na praktyczny.

Mamy zadania na placu manewrowym, mamy dwie próby do każdego zadania. Później wyjeżdżamy na miasto i tam musimy również wykonać zadania. Również mamy tutaj dwie próby do każdego zadania.
Jeśli nam coś nie wyjdzie niestety musimy przesiąść się na miejsce pasażera i egzamin zostaje przerwany ze względu na złe wykonanie zadania a wtedy zapisujemy się na kolejny.

Ile kosztuje prawo jazdy kat b?
Sam kurs, w zależności od miasta, waha się od 1400 złotych do 2 000 złotych.
Wykupienie dodatkowych jazd jest to cena około 30 – 40 złotych za godzinę.
Egzamin teoretyczny wynosi 30 złotych, praktyczny 140 złotych.
Jeśli zdamy, w urzędzie za wyrobienie prawa jazdy musimy zapłacić 100, 50 groszy.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/motowiesci.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here