Płyn do spryskiwaczy a pora roku

Czy ważne jest to, czym dokładnie spryskany szybę pojazdu, zanim użyjemy wycieraczek? Takie pytanie zadają sobie często osoby, które zaczynają swoją przygodę z motoryzacją. Warto pamiętać, że jest to istotna kwestia. Dobranie właściwego płynu do spryskiwaczy może być nie lada wyzwaniem. Miejmy na uwadze, że źle dobrany płyn do szyb może mieć wpływ nie tylko na zmniejszenie widoczności podczas jazdy, ale również na skrócenie żywotności wycieraczek. Aby mieć gwarancję sprawności ich działania, warto postawić na sprawdzone produkty wysokiej jakości. Na stronie internetowej economy-parts.pl znajdziemy ofertę zestawów piór wycieraczek Economy Aero oraz Economy Standard.

Jak dobrać płyn do spryskiwaczy?

Aby dobrać odpowiedni płyn do spryskiwaczy, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład i parametry. Powinien on być odpowiednio przetestowany i dopasowany do stosowanych przez koncerny lakierów samochodowych, szyb i materiałów sztucznych. Używanie odpowiedniego i sprawdzonego płynu do spryskiwaczy oraz niezużytych wycieraczek jest gwarantem widoczności i bezpieczeństwa niezależnie od panujących na drodze warunków pogodowych.

Co jest istotne?

W pierwszej kolejności powinniśmy przede wszystkim dobrać odpowiedni płyn do spryskiwaczy do panującej pory roku. Jeżeli mamy właśnie środek lata, wybierzmy produkt, który jest przeznaczony do użycia o tej porze roku. Jeśli zaś za oknem jest mróz, na rynku znajdziemy szeroką ofertę płynów dostosowanych do niskich temperatur. Problem mogą stanowić okresy przejściowe takie jak wiosna, czy jesień, kiedy mróz może nas zaskoczyć z dnia na dzień. W takim przypadku najlepiej stosować płyny zimowe do chwili, aż zyskamy pewność, że pogoda już nas nie zaskoczy skrajnie niskimi temperaturami. W przypadku używania letniego płynu do spryskiwaczy zimą dojdzie do jego zamarznięcia, co może uszkodzić zbiornik płynu lub mechanizm napędzający pompkę spryskiwacza. Płyny mające podobną jakość i różne przeznaczenie, możemy ze sobą wymieszać. Dolewanie zimowego płynu do resztki tego letniego sprawi, iż drugi wymieniony uzyska mrozoodporne właściwości i sprawdzi się podczas przejściowego okresu pogodowego.

Kiedy już ustalimy, czy potrzebujemy płyn letni, czy zimowy, ciągle możemy mieć kłopot z wyborem odpowiedniego. Na rynku mamy do czynienia z wieloma produktami, wykazującymi podobne właściwości. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na skład, w którym powinniśmy wystrzegać się metanolu. W niektórych, szczególnie tańszych płynach do spryskiwaczy, nadal możemy znaleźć metanol, który jest silnie trującą substancją. Częste używanie płynu do spryskiwaczy może skutkować przedostaniem się metanolu do wnętrza samochodu, co ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Może on być przyczyną wymiotów, zawrotów głowy, złego samopoczucia, a nawet kłopotów ze wzrokiem. Płyny do szyb powinny być właściwie oznakowane, co świadczy o ich jakości.

Przy wyborze odpowiedniego płynu do spryskiwaczy warto pamiętać również o jego cenie. Nie chodzi o to, aby kupować najdroższe produkty, ponieważ nie zawsze oznacza to, że będą one znacznie lepsze niż tańsze odpowiedniki. Wystrzegajmy się lepiej tych najtańszych płynów, w których składzie możemy znaleźć substancje niebezpieczne dla naszego zdrowia. O ile bowiem oznaczenie – zimowy czy letni rzuca się od razu w oczy, o tyle skład i istotne oznaczenia dotyczące jakości wymagać będą nieco więcej wnikliwości. Etykiety dobrych płynów powinny być jasne i czytelne.

Jeśli szukać dobrej jakości, sprawdzonych płynów do spryskiwaczy, odwiedź stronę internetową economy-parts.pl, gdzie znajdziesz nie tylko płyny do spryskiwaczy, ale również części zamienne do samochodów marek Volkswagen, Skoda oraz Seat. Części zamienne Economy odznaczają się najwyższą jakością i są gwarantem bezpieczeństwa oraz funkcjonalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here