jakie auto do 20 tys

Każdy z nas posiada swoje własne marzenia. Kiedy jesteśmy młodzi marzymy o nowym komputerze, nowej konsoli czy też znalezienie sobie bratniej duszy z którą moglibyśmy spędzać wspólnie każdą wolną chwilę.

Kiedy kończymy 18 rok życia i powoli wchodzimy w dorosłe życie, czy to idąc do swojej pierwszej pracy (którą niektórzy zaczynają jeszcze przez osiągnięciem pełnoletności) czy też idąc na studia, nasze marzenia, priorytety i cele życiowe oczywiście ulegają zmianom.

Kiedy mamy 20-25 lat naszym marzeniem nie jest zostanie strażakiem lub astronautą czy też najnowsza gra na której premierę czekamy od kilku lat (chociaż są dorosłe osoby dla których takie małe i chwilowe marzenia również są czymś powszechnym i potrzebnym). Kiedy jesteśmy w tym wieku, to marzymy o rzeczach bardziej przyziemnych i praktycznych. Chcemy znaleźć sobie życiowego partnera, a jeżeli już go lub ją mamy, to chcemy wziąć ślub i zorganizować piękne wesele.

auto do 20 tys

Kiedy jesteśmy po ślubie to budzą się w nas instynkty macierzyńskie i tacierzyńskie – chcemy poszerzyć naszą rodzinę o nowych członków i mieć swoje pierwsze dziecko czy nawet bliźniaki. To silne uczucie chęci posiadania dziecka towarzyszy niemal każdemu i nasila się właśnie po 20 roku życia. W tym wieku myślimy też o swoim pierwszym mieszkaniu lub domu, nieważne czy wynajętym czy też kupionym na własność lub (w przypadku prywatnego domu) wybudowanym własnymi siłami i pieniędzmi. Własne cztery ściany i chęć wyprowadzenia się od rodziny są bardzo praktycznym marzeniem, na szczęście nadal możliwym do spełnienia dla większości par.

W wieku 20-paru lat bardzo chcemy też mieć swój pierwszy samochód. W pewnym momencie wręcz musimy mieć własne auto – kiedy chcemy dojechać do pracy, odwieźć żonę i dzieci do pracy i szkoły czy pojechać do sklepu po duże zakupy, to posiadanie samochodu jest niemal konieczne i każdy kto posiada większą rodzinę na pewno rozumie to o wiele bardziej niż osoby samotne.

Swój pierwszy samochód kupujemy najczęściej za skromniejsze pieniądze, rzadko przekraczające kwotę 20 tysięcy złotych. Powód jest prosty: jako młody człowiek nie zarabiamy zbyt dużych pieniędzy, a tym samym nie jesteśmy w stanie odkładać wielu pieniędzy każdego miesiąca nawet na tak ważny i praktyczny cel jak zakup własnego samochodu. Oczywiście możemy wziąć kredyt, ale jest to obarczone dodatkowym ryzykiem. W końcu nie mamy pewności czy nasza zdolność do spłacania kredytu na 400, 500 czy 600 złotych będzie przez kolejne kilka lat tak samo duża jak teraz, prawda?

Nie oznacza to, że nie powinniśmy posiadać własnego samochodu. Po prostu musimy trochę bardziej przyłożyć się do znalezienia odpowiedniego auta. Jakie auto do 20 tys złotych będzie dla nas najlepsze?

Jeżeli wiemy jaką kwotą pieniędzy dysponujemy (czyli kwotą około 20 tysięcy złotych), to możemy przystąpić do poszukiwań. Gdzie najlepiej możemy znaleźć używany samochód? Na pewno możemy pominąć autoryzowane salony, ponieważ sprzedawane są tam wyłącznie nowe samochody, a na takie na razie nie możemy sobie pozwolić.

fiat

Powinniśmy naszego pierwszego używanego samochodu szukać przede wszystkim na portalach aukcyjnych oraz portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi – to tak znajdziemy najwięcej ofert z naszej okolicy. Oprócz tego powinniśmy przeglądać ogłoszenia internetowe zamieszczane przez lokalne komisy z używanymi samochodami, a także samemu przejechać się do kilku takich komisów żeby sprawdzić ceny i modele bezpośrednio na miejscu. Dobrym miejscem na znalezienie taniego auta są również giełdy używanych samochodów, które są organizowane co kilka miesięcy w największych miastach w Polsce. Ostatnim miejscem, obecnie już bardzo rzadko używanym, są ogłoszenia w lokalnych gazetach oraz papierowe ogłoszenia przypinane na tablicach i słupach ogłoszeniowych. Raczej wiele tam nie znajdziemy, ale kto wie? W końcu pod latarnią jest zawsze najciemniej.

Przed wyborem samochodu powinniśmy sprawdzić czy oferowana nam cena pokrywa się z faktycznymi cenami używanych modeli tego samochodu. Najlepiej zrobić to poprzez sprawdzenie cen interesującego nas modeli na serwisach motoryzacyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here