fotelik samochodowy

Fotelik samochodowy to jedno z najważniejszych akcesoriów, o które powinien zadbać każdy rodzic. Już zaraz po narodzinach produkt ten powinien znaleźć się w pojeździe, którym dziecko transportowane będzie ze szpitala do domu. Element ten zapewnia bezpieczeństwo dziecko, a także spełnia prawne obowiązku o ruchu drogowym. Jaki fotelik samochodowy wybrać? Czym powinien charakteryzować się idealny fotelik? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru produktu?

Fotelik samochodowy dla dziecka to artykuł, który należy używać podczas każdorazowego wyjazdu samochodem. Rodzaj i model fotelika uzależniony jest od wielkości i wieku malucha, jak również indywidualnych preferencji dorosłych.

Jakie cechy charakterystyczne fotelików do auta można wyróżnić?

Siedzisko dla dziecka powinno przede wszystkim być wykonane z trwałego, wytrzymałego i odpornego na zgniecenia materiału. Wysokiej jakości wykonanie zapewni stabilność i ochronę podczas kolizji lub ostrego hamowania. Kolejnym wymogiem jest to, by posiadał on pasy bezpieczeństwa, mogące ustabilizować ciało dziecka podczas podróży. Fotelik dla najmłodszych powinien posiadać odpowiednio ułożone zagłówki i elementy podtrzymujące główkę, rączki i nóżki. Nowoczesne akcesoria posiadają także innowacyjny system montażu dzięki, któremu zapoznanie i wyjmowanie fotelika jest proste i wygodne.

Jaki fotelik samochodowy przeznaczony jest dla poszczególnych grup wekowych?

w aucie

Normy, jakie zostały ustalone, dotyczące jazdy samochodem w foteliku, mówią również o konieczności dopasowania siedziska do wagi dziecka. Wiek i rozmiary pociechy to główny wariant wyboru odpowiedniego produktu. Jakie foteliki oferują ówcześni producenci?
– foteliki samochodowe dla niemowlaków – to produkty z grupy 0. To artykuły zazwyczaj montowane tyłem do kierunku jazdy. Instalowane na przednim lub na tylnym siedzenie, w taki sposób, aby dziecko było pod okiem kierowcy. Odpowiednio zabezpieczone niemowlę przytrzymywane jest za pomocą 3 lub 5 punktowego systemu. Produkty dla najmłodszych użytkowników posiadają dodatkowe elementy w postaci wałków, poduszek, reduktorów czy uzupełniaczy, po to, aby dziecko nie przesuwało się po wolnej, niewykorzystanej powierzchni. Z uwagi na to, iż fotelik skutecznie uniemożliwia poruszanie się dziecka, podróż w nim nie powinna trwać więcej niż godzinę. W przypadku dłuższego wyjazdu, należy stosować częste przerwy, wyciągając dziecko z siedziska.

– foteliki dla dzieci do 4 roku życia – produkty te umożliwiają wygodne podróżowanie w pozycji siedzącej. Artykuły te posiadają odpowiednie zabezpieczenia oraz ograniczniki boczne, które przytrzymują głowę. Pasy siedziska zazwyczaj są regulowane, a fotelik może posłużyć nawet na kilka lat.

– siedziska dla dzieci starszych – coraz mniej ograniczają ruchomość dziecka. Montowane do kanap samochodu za pomocą pasów lub systemu ISOFIX. Foteliki te mogą mieć mniej masywną budowę, być lżejsze i bardziej ergonomiczne. Posiadają regulowany zagłówek, oparcie oraz wysokość pasów bezpieczeństwa.

jaki fotelik samochodowy

– podstawki dla dużych dzieci – dzieci w wieku szkolnym, które nie uzyskały jeszcze prawa poruszania się bez fotelika, powinny być transportowane na specjalnych podstawkach, podwyższających ich pozycję w samochodzie. Podstawki te posiadają ergonomiczna budowę, są lekkie, zazwyczaj wykonane ze styropianu. Młoda osoba umieszczona na siedzisku zabezpieczona jest pasami bezpieczeństwa znajdującymi się na wyposażeniu samochodu.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru fotelika samochodowego?

Podczas zakupu najbardziej przystosowanego artykułu, należy kierować się przede wszystkim dobrem i bezpieczeństwem dziecka. Wybór ułatwi kilka czynników i parametrów. W trakcie zakupu należy uwzględnić:
– materiał wykonania,
– obszycie fotelika,
– możliwość zmiany pozycji,
– ograniczenie ruchomości,
– ilość pasów unieruchamiających,
– funkcje i opcje dodatkowe,
– system montowania do kanapy samochodowej,
– certyfikaty i atesty,
– producenta,
– opinie innych użytkowników,
– cenę,
– wiele innych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJakie żarówki h7
Następny artykułJakie auto do 20 tys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here