Jakie auto do 10 tys

Stajesz przed wyborem zakupu auta? Zastanawiasz się jakie auto wybrać? Masz mętlik w głowie, ponieważ na rynku istnieje tyle atrakcyjnych ofert, że nie wiesz, którą wybrać? Przychodzimy z pomocą. W tym artykule dowiesz się wszystkiego tego, co powinieneś wiedzieć przed zakupem samochodu. A więc zaczynajmy!

Przychodzi taki czas w życiu większości z nas, zwłaszcza młodych ludzi, że mamy serdecznie dość komunikacji miejskiej i zaczynamy myśleć o zakupie auta. Oczywiście wpierw musimy zdobyć prawo jazdy. Samo zdobycie uprawnień w Polsce jest bardzo trudne. Przyczyną są niemające żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości jazdy na placyku manewrowym czy też testy. Ostatnimi laty były tak trudne, że mało kto umiał je zdać. Na szczęście kilka lat temu zostały one zmienione a ich poziom trudności znacznie ułatwiony. Nie oszukujmy się. Najwięcej człowiek uczy się wtedy, kiedy już sam jeździ samochodem. Praktyka czyni mistrza.

Kiedy już mamy odpowiednie uprawnienia i pada decyzja o zakupie samochodu rodzi się pytanie, jaki budżet przeznaczyć na sfinansowanie zakupu? A może kredyt konsumpcyjny i zakupić nowy samochód ze salonu? A więc uważamy, że najgorszym rozwiązaniem, na jakie możemy wpaść, to zakup samochodu nowego i to jeszcze na raty. Nigdy nie opłaca się zakup nowego samochodu. Wystarczy tylko, że wyjedziemy ze salonu a taki samochód od razu straci kilka procent na swojej wartości, no bo już nikt nie dam na tyle, ile my daliśmy. Do tego dochodzą przeglądy, za które oczywiście trzeba płacić w ramach gwarancji.

auto do 10 tys

Najgorsze jednak w tym wszystkim jest to, że jeśli weźmiemy kredyt na auto, to niestety będziemy musieli również spłacać same koszta kredytu, które nie należą do zbyt małych. W obecnych czasach stopy procentowe są na rekordowo niskich poziomach, bo wynoszą zaledwie 1,5%, ale co się stanie, kiedy Rada Polityki Pieniężnej zacznie je podwyższać? Z 1,5% przejdziemy na 10% albo i więcej? Wtedy wszystkie raty kredytów wzrosną o kilka set złotych.

Nie chcemy nikogo straszyć, a raczej uświadomić was, że do takich sytuacji może dojść prędzej niż myślimy. Co gorsza, większość Polaków nie ma żadnych oszczędności, a więc skąd wezmą pieniądze na wyższe raty? W takiej sytuacji większość osób, które nie będzie stać na miesięczną ratę kredytu zdecyduje się na sprzedaż samochodu. W tej sytuacji nie dość, że stracimy pieniądze, które już przeznaczyliśmy na spłatę kredytu to do tego zostaniemy z długiem, jeśli nie dostaniemy wystarczającej sumy na pokrycie zadłużenia ze sprzedaży samochodu.

A więc jeszcze raz. Przestrzegamy wszystkich przed zakupem samochodów na raty. Zachęcamy do zaoszczędzenia pieniędzy i do zakupienia samochodu za gotówkę. Nie tylko nasz samochód będziemy posiadać na własność, ale i również będziemy osobami wolnymi – bez większych zobowiązań względem instytucji bankowych, a to jest najważniejsze.

A więc na jaki budżet się zdecydować?

Myślimy, że do 10 tys. złotych jesteś w stanie zakupić dobre auto. Tutaj rodzi się kolejne pytanie. A więc jakie auto do 10 tys. złotych? Modne i niezawodny model samochodu to VW Polo. Nie tylko jest tanie w eksploatacji — części, to dodatkowo mało pali i jest autem, które rzadko kiedy się psuje. Popularne są również marki samochodu KIA. Na polskich drogach ich liczna z roku na rok coraz bardziej rośnie ze względu na niską cenę, ładny wygląd i niskie koszta użytkowania.

opel

Najgorszym rozwiązaniem jest zakup znanych marek. Mamy tutaj na myśli Audi, BMW czy OPEL. Części do samochodów tego typu są dosyć drogie. Po co wydawać pieniądze na samochody, na które w przyszłości nie będzie nas stać? Myśli, że lepiej jest zakupić takie auto, które posłuży nam na wiele lat, bo z takim zamiarem kupuje większość z nas samochód.

A gdzie szukać ofert? Możliwości jest sporo. Zaczynając od portali internetowych a kończąc na komisach czy też przydrożnych wystawkach. Do samych zakupów podchodźmy w sposób rozważny. Umawiajmy się na oględziny. Zabierajmy ze sobą kogoś do pomocy. Najlepiej osobę, która zna się na samochodach i dokonujmy mądrych wyborów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here