Serwis Ferrari

Naprawa i serwisowanie wysokiej klasy sportowych samochodów to skomplikowane i wymagające zadanie, któremu nie podoła każdy, nawet bardziej wprawiony mechanik. Aby sprostać renowacji aut takich jak Ferrari, potrzeba nie tylko precyzji, ale i sporego doświadczenia oraz konkretnych umiejętności, które pozwolą na sprawne doprowadzenie pojazdu do doskonałego stanu. Są to cechy, którymi pochwalić mogą się fachowcy serwisu Ferrari ALDA Motorsport. Naprawom poddawane są tam zarówno klasyczne jak i bieżące modele słynnej marki.

Serwis Ferrari – od czego zacząć?

Wyspecjalizowani pracownicy wykonują podstawowe czynności takie jak coroczne przeglądy olejowe czy okresowe wymiany rozrządów, a także bardziej złożone zadania jak kompleksowe odbudowy samochodów w klasie A1, w tym gruntowne remonty silników i skrzyni biegów. 

Serwis Ferrari rozpoczyna się zawsze od precyzyjnego wyczyszczenia samochodu oraz dokładnego sprawdzenia, czy nie pojawiają się jakiekolwiek widoczne gołym okiem nieprawidłowości. Dzięki temu naprawa przebiega w odpowiednim standardzie i wykonywana jest bez utrudniających pracę zabrudzeń. 

Naprawa i serwis Ferrari – wymagające zadanie

Choć marka Ferrari kojarzy się głównie ze sportowymi samochodami prezentującymi się dumnie na najbardziej znanych torach wyścigowych na świecie, dziś produkuje też pojazdy, które równie dobrze sprawdzają się w warunkach drogowych. Każdy z nich wymaga jednak specjalnego traktowania, w tym konkretnych, zaostrzonych procedur remontu. 

Jednostki napędowe silnika Ferrari przypominają te, które zazwyczaj montuje się w bolidach. Sam ten fakt świadczyć może o skomplikowaniu naprawy, która najczęściej przypomina serwis samochodu wyczynowego.

ALDA Motorsport – pasja i zaangażowanie kluczem do sukcesu

Specjaliści z firmy ALDA Motorsport mają na tym polu ponad 40 lat doświadczenia. Naprawa i serwis Ferrari to nie tylko ich codzienna praca, ale i pasja, której poświęcają bardzo wiele czasu i wysiłku. Każdy samochód wymaga indywidualnego traktowania, a jedna naprawa pochłonąć może naprawdę wiele dni, tygodni, a nawet miesięcy. Choć renowacja sportowych samochodów Ferrari nie jest łatwym zadaniem, doświadczeni specjaliści dopełniają wszelkich starań, aby pojazd wyjechał z warsztatu w stanie idealnym, jakby opuszczał właśnie fabrykę Ferrari.

Serwis Ferrari 348 – powód do dumy

Jednym z projektów, którymi firma może się pochwalić jest odrestaurowanie Legendarnego modelu Ferrari 348, które zajęło jej pracownikom prawie dwa lata i wymagało nie lada precyzji. Po wykonaniu serii skomplikowanych, czasochłonnych zabiegów, udało się zachować oryginalny charakter samochodu, przywracając go jednocześnie do stanu fabrycznego. 

W przypadku tej naprawy nawet zdobycie odpowiednich części okazało się wymagającym zadaniem. Niektóre z nich sprowadzane były z Anglii, Niemiec, a nawet z Hong Kongu. Uzyskane efekty były jednak warte całego zaangażowania i wielu godzin pracy. Ferrari 348 odzyskało swoją dawną świetność, a firma mogła być dumna z kolejnego udanego przedsięwzięcia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here