Ile się spala kalorii na motocyklu?
Ile się spala kalorii na motocyklu?

Ile kalorii spala się na motocyklu zależy od wielu czynników, takich jak waga kierowcy, prędkość jazdy i trudność terenu. Jednakże możemy przybliżać wartości dla różnych sytuacji.

5 faktów na temat spalania kalorii podczas jazdy motocyklem

Ile się spala kalorii na motocyklu?

Jazda motocyklem to nie tylko przyjemność, ale również dobry sposób na utrzymanie formy. Zgodnie z badaniami, jazda jednośladem może być równie skuteczna w spalaniu kalorii jak jogging czy rower. W tym artykule przedstawimy pięć faktów dotyczących spalania kalorii podczas jazdy motocyklem.

1) Spalenie kalorii podczas jazdy zależy od kilku czynników

Kalorie są jednostką miary energii i ich ilość, którą organizm zużywa podczas aktywności fizycznej jest różna dla każdego człowieka i zależna od wielu czynników takich jak: wiek, płeć oraz intensywność wysiłku. Podobnie jest w przypadku jazdy motocyklami – energia wykorzystywana do poruszania pojazdu będzie inna u osoby ważącej 70 kg niż u kogoś o masie ciała wynoszącej 90 kg.

2) Jeden kilometr przejechany na motorze pozwala nam schudnąć około 0,6 kcal

Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Harvarda jeden kilometr przebyty drogą samochodową lub autobusem pozwoli nam stracić około 0,3-0.,5 kcal (w czasach pandemii koronawirusa pewne środki transportu musiały zostały ograniczone). Natomiast jazda motocyklem pozwala na spalenie około 0,6 kcal. Jednym z powodów takiego wyniku jest fakt, że podczas jazdy konieczne jest utrzymywanie równowagi i kontrolowanie pojazdu.

3) Prędkość ma znaczenie

Intensywność wysiłku jaką podejmujemy podczas jazdy motorami uzależniona jest również od prędkości poruszania się jednośladem. Badania pokazały, że przy jeździe z prędkością 20 km/h można stracić do 200 kcal w ciągu godziny (oczywiście dla osoby o masie ciała wynoszącej około 70 kg).

4) Jeden dzień na motocyklu to prawdziwe wyzwanie dla naszego organizmu

Jeśli chcemy przetestować swoje możliwości i ustanowić nowe rekordy kaloryczne warto spróbować przejechać większe dystanse lub uczestniczyć w dłuższych rajdach rowerowych czy też samochodowych maratonach – oczywiście biorąc wszystkie środki ostrożności oraz dbając o bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

5) Motocykl jako forma aktywnego stylu życia

Jedną z największych zalet podróżowania jednośladami są piękne krajobrazy które mamy szansę oglądnie dzięki wolniejszej formule transportu niż np autobus lub pociag . W ten sposób nie tylko dbamy o nasze zdrowie i kondycję fizyczną, ale również cieszymy się pięknymi widokami. Jazda motocyklem to także swego rodzaju styl życia – wyjazdy na weekendowe wypady czy dalsze podróże po kraju lub za granicą.

Podsumowanie

Jazda motocyklem to dobry sposób na utrzymanie formy fizycznej oraz spalanie kalorii. Wymaga ona jednak odpowiedniej ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas jazdy po drogach publicznych. Dlatego warto zawsze pamiętać o kasku oraz innych elementach ochraniających przed ewentualnymi urazami w razie nieszczęśliwego wypadku . Jednakże już sama jechać motorowcem jest dla wielu ludzi przyjemna aktywnością , która dodaje energii do codziennych czynności , szczególnie jeśli mamy możliwość poruszania sie nim po malowniczych terenach – dzięki temu możemy łączyć odpoczynek ze sportem!

Wezwanie do działania: Sprawdź ile kalorii spalasz podczas jazdy na motocyklu! Odwiedź stronę LifeBox.pl i dowiedz się więcej.

Link HTML: LifeBox

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here