Wycieraczki

Wycieraczki są podstawowym elementem dobrze funkcjonującego samochodu. Spełniają jedną z ważnych ról podczas jazdy – zapewniają kierowcy odpowiednią widoczność, nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Posiadając dobrej jakości wycieraczki, nie musimy obawiać się wystąpienia nagłej ulewy czy śnieżycy. Dzięki sprawdzonym wycieraczkom łatwiej także zadbać o czystość szyby. Rozmazane plamy, smugi czy niedotarte krople deszczu nie mogą zaburzać koncentracji kierowcy. Jego obowiązkiem jest zadbać o wysokiej jakości wycieraczki, które ułatwią nam codzienną podróż autem. Niestety nie wszyscy podzielają takie zdanie. Wycieraczki traktują jako element dodatkowy, który należy wymienić tylko wtedy, kiedy są w opłakanym stanie i nie spełniają już swojej roli.

Kiedy należy wymienić wycieraczki?

Wycieraczki składają się z metalowego stelaża, oraz z piór, które wykonane są z gumy. Niewiele osób wie, że gumowe elementy, które mają bezpośredni kontakt z szybą, bardzo szybko się zużywają. Należy pamiętać jednak, że cena wycieraczek nie musi być wygórowana, a czas własnoręcznego montażu (nawet laikowi) zajmuje nie więcej niż 10-15 minut.

Pióra wycieraczek powinno wymieniać się co najmniej dwa razy w roku. Zmienne warunki atmosferyczne mają znaczny wpływ na wzmożoną intensywność działania wycieraczek. Dlatego najlepiej wymieniać je po zakończonej zimie, gdzie zużycie gumowych piór jest dużo większe, ze względu na zanieczyszczenia i szkodliwe dla wycieraczek działanie soli drogowej. Często zdarza się, że zamarznięte wycieraczki są odrywane od szyby lub nawet traktowane jako skrobaczka, co sprawia, że zostają one uszkodzone i nie pracują prawidłowo. Drugim najlepszym momentem na wymianę wycieraczek jest początek jesieni. Jest to przede wszystkim burzliwa i deszczowa pora roku. Dlatego ważne jest, żeby nasze wycieraczki były w pełni sprawne i gotowe na skuteczne zapewnianie widoczności podczas ulewy. Wymiana wycieraczek jest ważna. Chodzi przecież o bezpieczeństwo na drodze oraz komfort prowadzenia auta.

Jakie wycieraczki wybrać?

Wielu z nas próbuje znaleźć najlepsze wycieraczki, które będą idealnie zbierać wodę oraz inne zanieczyszczenia z przedniej szyby. Jednym z liderów jest Economy Parts specjalizujące się w zamiennych częściach samochodowych. W ofercie firmy możemy wyszczególnić dwa rodzaje wycieraczek. Pierwsze to zestaw piór wycieraczek Economy Aero, które charakteryzują się pełnym przeniesieniem siły silnika wycieraczek, wysoką elastycznością, oraz podwójną ochroną antykorozyjną (dzięki cynkowanym częściom metalowym z lakierem ochronnym). Drugim rodzajem są wycieraczki Economy Standard. Do ich zalet zaliczyć można przede wszystkim sztywność na skręcanie (dzięki sztywnej, metalowej ramie guma optymalnie przylega do szyby) oraz zdolność do skutecznego wycierania szyby, co jest możliwe dzięki sześciu punktom docisku pióra wycieraczki. Produkty Economy Parts możemy znaleźć u wybranych dealerów w całej Polsce.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala20/domains/motowiesci.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here