Hyundai i20

Hyundai i20 wciąż jest jednym z najważniejszych modeli w gamie koreańskiego producenta – i to pomimo pojawienia się w ofercie modnych crossoverów Kona czy Bayon. Świadczy o tym fakt, że najnowsza generacja tego samochodu jest pod każdym względem lepsza od poprzedniej. To świetnie wykonany, funkcjonalny oraz bogato wyposażony model, który śmiało może pretendować do miana lidera segmentu B – i to nie tylko w naszym kraju.

Hyundai i20 to stylistyczny majstersztyk

Te słowa nie są w żadnym razie przesadzone, ponieważ projekt nowego Hyundaia i20 naprawdę może zachwycić. Linia nadwozia jest zgodna z aktualną filozofią stylistyczną koreańskiego producenta, pod nazwą Sensous Sportiness.

Chodzi tutaj o doprowadzenie do sytuacji, w której wszystkie elementy nadwozia i wnętrza służą kierowcy, na przykład zwiększają bezpieczeństwo jazdy czy przyczyniają się do ograniczenia zużycia paliwa. Dodatkowo projekt Hyundaia i20 prezentuje się bardzo dynamicznie, a jego wizytówką są tylne lampy LED, w których linie świetlne układają się w kształt litery Z.

Mnogość wersji silnikowych

Hyundai i20 otrzymał wyjątkowo obszerną gamę silnikową, jak na samochód tej klasy. Otwiera ją bazowa i doskonale znana jednostka 1.2 MPI o mocy 84 KM, na którą zdecydują się kierowcy preferujący spokojny styl jazdy, ceniący sobie niezawodność oraz niskie koszty eksploatacji.

Tym, którzy oczekują znacznie lepszej dynamiki, można polecić jednostkę 1.0 T-GDI, która dzięki turbodoładowaniu generuje moc 100 KM. Znajdziemy ją również w usportowionej wersji Hyundaia i10, co najlepiej świadczy o jej dużych możliwościach.

Gamę silnikową uzupełnia silnik w układzie mild hybrid, czyli tzw. „miękkiej hybrydy”, który jest wspomagany przez generator elektryczny (zwiększony moment obrotowy podczas ruszania i przyspieszania). Do wyboru mamy dwa warianty mocy – 100 KM oraz 120 KM.

Funkcjonalność przez wielkie F

Hyundai i20, choć należy do segmentu B, to oferuje znacznie więcej niż typowe samochody miejskie. Przede wszystkim zwracamy uwagę na dużą ilość przestrzeni w kabinie, i to zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. Na tylnej kanapie wygodnie mogą podróżować dwie osoby dorosłe, nie ma również  problemu z zamontowaniem obok siebie dwóch pełnowymiarowych fotelików dziecięcych.

Dużą zaletą tego modelu jest wręcz przepastny bagażnik, który ma pojemność aż 351 litrów, czyli o 25 litrów więcej niż w poprzedniej generacji.

Znakomite wyposażenie

Poziom wyposażenia Hyundaia i20 robi duże wrażenie, zwłaszcza w topowych wersjach. Można liczyć na takie udogodnienia, jak system łączności bezprzewodowej BlueLink, system monitorowania martwego pola BCA, funkcja zdalnego otwierania i zamykania drzwi czy asystent podążania pasem ruchu LFA.

Hyundai i20 najnowszej generacji jest samochodem bardzo dojrzałym, bogato wyposażonym oraz oferującym nowoczesne układy napędowe. Warto go sprawdzić podczas jazdy testowej, na którą umówisz się wygodnie online na stronie internetowej autoryzowanego dealera marki – MM Cars Hyundai Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here