skuter elektryczny

Jak miliony Polaków każdego dnia dojeżdżasz do pracy czy na uczelnię. Korzystasz z własnego samochodu, komunikacji publicznej, czasami przesiadasz się na rower. Czy jednak rozważałeś kiedykolwiek zakup skutera elektrycznego? Jeśli nie, to jest kilka ważnych powodów, aby wziąć to pod uwagę. Skutery elektryczne miały być tylko kolejną modą, tymczasem ich sprzedaż błyskawicznie rośnie. Dowiedz się, dlaczego warto kupić taki pojazd – i nie chodzi wcale tylko o ekologię czy fun z posiadania elektryka.

Ominiesz miejskie korki

I nie jest to tylko przypuszczenie, ale fakt, o którym przekonasz się już podczas pierwszej przejażdżki skuterem elektrycznym w ruchu miejskim. Podstawową korzyścią wynikającą z posiadania takiego pojazdu jest możliwość legalnego poruszania się buspasami, a te zazwyczaj są puste i pozwalają bardzo wygodnie oraz bezpiecznie ominąć cały korek. Wyobraź sobie te zdziwione spojrzenia kierowców, gdy mijasz ich swoim skuterem elektrycznym.

Nawet jeśli w Twoim mieście nie ma zbyt wielu buspasów, to i tak jesteś w stanie znacząco ograniczyć stanie w korkach dzięki skuterowi z napędem elektrycznym. Kompaktowa konstrukcja umożliwia bezpieczne przeciskanie się między stojącymi samochodami, a rewelacyjne przyspieszenie gwarantuje dynamiczny start spod świateł oraz włączenie się do ruchu z drogi podporządkowanej. Skuter jest również na tyle zwinny, że śmiało możesz nim przeciskać się mniej uczęszczanymi ulicami i omijać te najbardziej zatłoczone.

Zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Czy wiesz, że przejechanie 100 kilometrów skuterem elektrycznym kosztuje średnio tylko 2 złote? I to biorąc pod uwagę, że ładujesz akumulator ze zwykłego gniazdka – koszt ten można jeszcze obniżyć dzięki tańszej taryfie nocnej/weekendowej, a tym bardziej własnej instalacji fotowoltaicznej.

Nie ma zatem tańszego sposobu na poruszanie się po mieście bez użycia siły własnych mięśni. Jeśli dziś wydajesz na paliwo np. 300 złotych miesięcznie lub kupujesz sieciówkę na komunikację publiczną za 150 złotych, to po przesiadce na skuter elektryczny obniżysz koszty stałe o około 230 (samochód) oraz 70 (komunikacja miejska) złotych. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na własne przyjemności czy po prostu odłożyć je na czarną godzinę.

Zapewnisz sobie tanią eksploatację

Skuter elektryczny to na pewno bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą znacząco obniżyć koszty życia. I nie chodzi tutaj tylko o oszczędności na zakupie paliwa, ale też serwisowaniu pojazdu. Jeśli masz samochód, to na pewno dobrze wiesz, jak kosztowne są typowe czynności eksploatacyjne, w tym wymiana oleju, filtrów, klocków hamulcowych etc.

W przypadku skutera elektrycznego wydatki serwisowe są obniżone do absolutnego minimum, ponieważ prosta konstrukcja i brak płynów eksploatacyjnych zwalniają Cię z obowiązku regularnego odwiedzania mechanika. Tutaj naprawdę nie ma się co zepsuć, dlatego inwestując w elektryka zapewnisz sobie odczuwalne oszczędności.

Wjedziesz nim wszędzie, gdzie potrzebujesz

Skuter elektryczny jest dość lekkim pojazdem, dlatego nie ma problemu z tym, aby np. zaparkować go na bardzo małym miejscu, wprowadzić na podwórze, do garażu podziemnego czy nawet przed wejście do firmy.

Co równie istotne, pojazdy zeroemisyjne są zwolnione z opłat w strefach płatnego parkowania. Jest to zatem świetny środek transportu dla każdej osoby, która codziennie dojeżdża do centrum zatłoczonego miasta i do tej pory zawsze miała problem ze znalezieniem miejsca parkingowego (a już tym bardziej darmowego).

Rano dłużej pośpisz, po południu będziesz szybciej w domu

Dla wielu osób będzie to koronny argument przemawiający za zakupem skutera elektrycznego. Rzeczywiście, mając taki pojazd można zaoszczędzić mnóstwo czasu, choćby na uniknięciu korków. W dodatku e-skutery są super alternatywą dla modeli spalinowych pod względem dynamiki jazdy – napęd elektryczny daje dostęp do pełnej mocy już od samego startu, co zapewnia zwinne przemieszczanie się po mieście i „urwanie” cennych minut zarówno rano, jak i po południu.

Czas jest bezcenny, dlatego warto go poszukać w codziennych czynnościach, a na pewno nie ma sensu tracić go za kierownicą samochodu.

Na pewno jednak zastanawiasz się, ile kosztuje skuter elektryczny. Ceny na szczęście nie są tak wysokie, jak mogłoby się wydawać. Wiele zależy tutaj od jakości wykonania konkretnego modelu, a także od jego wyposażenia i zasięgu. Jedną z najlepszych ofert ma polski producent skuterów elektrycznych – Super Soco. Z aktualnym cennikiem zapoznasz się na oficjalnej stronie internetowej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here