Czy wciąż warto kupować nowe auto w salonie samochodowym

Kupno samochodu to bardzo ważne wydarzenie w naszym życiu. Dla wielu z nas samochód jest czymś więcej, niż tylko środkiem transportu, którego zadaniem jest dowożenie nas z punktu A, do B w jak najkrótszym czasie. Wybierając swój samochód, chcemy podkreślić często swój styl, podejście do życia, czy pozycję. Właśnie dlatego, planując zakup samochodu, warto zastanowić się, czy wybrać auto nowe, czy może używane. W tym artykule zastanowimy się, która opcja jest bardziej interesująca.

Jakie są zalety kupna auta nowego?

Lista korzyści wynikających z zakupu samochodu nowego jest bardzo obszerna. Zaczynając od kwestii gwarancji, przez atrakcyjne formy finansowania, po brak konieczności śledzenia historii oraz dokładnego weryfikowania stanu naszego potencjalnego auta, to zdecydowanie punkty, które jako pierwsze nasuwają nam się na myśl, kiedy rozważamy opcję kupna auta nowego.

Na rynku możemy natrafić na wiele aut używanych, które mają niepewną historię serwisową, wypadkową lub nawet prawną. Często zdarza się, że nieuczciwi handlarze stosują przeróżne praktyki, które pozwalają im na maksymalizowanie zarobku ze sprzedaży samochodu w bardzo złej kondycji. Wybierając fabrycznie nowe auto, od razu pozbywamy się tego ryzyka i możemy cieszyć się pojazdem, który nie ma za sobą żadnych „przygód”.

Jakie są zalety kupna samochodu używanego?

Główną zaletą samochodów używanych jest oczywiście cena. Nowe auto, tuż po wyjeździe z salonu, traci sporo na wartości, która najbardziej spada w pierwszych latach po zakupie. Kupno kilkuletniego auta pozwala nam na zaoszczędzenie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a jednocześnie nie równa się z koniecznością zakupu samochodu z dużym przebiegiem, czy w złym stanie technicznym.

Jakie są zalety kupna samochodu używanego

Na próżno jednak szukać innych, konkretnych punktów, w których przewagę nad samochodem nowym, będzie miało auto używane, z tzw. drugiej ręki. Wybierając nowy pojazd, sami dbamy o jego odpowiednie serwisowanie, czy ogólną kondycję. Jest to zdecydowana przewaga, która będzie kluczowa dla wielu kierowców.

Dla kogo nowy samochód będzie idealnym wyborem?

Nowe auto to doskonały wybór dla tych, których na to stać. Jeśli nasze finanse pozwalają nam na wybór samochodu prosto z salonu, to będzie to doskonała decyzja. Podobnie jest w przypadku, gdy mamy możliwość skorzystania z atrakcyjnej formy finansowania, np. leasingu. Jest to szczególnie istotne dla osób prowadzących własną działalność oraz mających możliwość zwiększenia w ten sposób kosztów firmy. Oferty banków uwzględniające zakup auta nowego, są bardzo często korzystne dla kupujących.

Który salon BMW wybrać?

Wszystkim tym, którzy szukają pewnego, sprawdzonego i godnego zaufania dealera, gorąco polecamy salon BMW Gdańsk, należący do Grupy Zdunek. Korzystając z ich oferty, możecie liczyć na profesjonalną i kompleksową obsługę na każdym etapie zakupu, a także doradztwo, pozwalające na wybór idealnego pojazdu dla siebie. Gorąco zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą salonu BMW Gdańsk i dołączenia do grona zadowolonych klientów, którzy już spełnili swoje marzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here